Fondation Hirondelle:
понад 20 років роботи заради вільного
поширення інформації
Хто ми є?

Фонд Hirondelle («Ірондель», українською ― «ластівка») є швейцарською організацією соціального спрямування, до якої входять журналісти та професіонали з гуманітарної сфери. Із 1995 року ми створюємо та підтримуємо незалежні громадські засоби масової інформації широкого профілю в регіонах, які знаходяться в кризі, у постконфліктних ситуаціях, а також у країнах перехідної демократії. Найбільшу перевагу надаємо конкретному повсякденному захисту гідності та прав людини. Фонд Hirondelle намагається створювати й підтримувати життєздатні засоби масової інформації, які б могли виконувати покладені на них завдання й по завершенню підтримки фонду.

Своєю діяльністю ми захищаємо та застосовуємо 19-ту статтю Загальної декларації з прав людини, в якій ідеться, що «будь-яка особа має право на свободу думки та її висловлювання, що також включає в себе право на відмову висловлювати свою думку при опитуванні та право на пошук, отримання й поширення інформації та ідей у будь-який спосіб та незалежно від державних кордонів».

20 проектів за 21 рік у 15 країнах

Із 1995 року фонд Hirondelle запустив проекти на трьох континентах (у Європі, Африці та Азії), це популярні в своїх країнах засоби масової інформації. Наприклад, Radio Okapi в Демократичній республіці Конго, яке діє з 2002 року і зараз має 14 мільйонів слухачів щодня. Такод це Studio Tamani, інформаційна й діалогова програма в Малі, запущена 2013 року, яка наразі має 1,6 мільйона слухачів щоденно. Також це Radio Blue Sky в Косово, створене в 1999 році, яке стало місцевим громадським мовником. Або ж вебсайт JusticeInfo.net, який вивчає реалії правосуддя перехідного періоду по всьому світу... Від самого створення фонд Hirondelle ініціював та розвинув 20 медіапроектів e 15 країнах. Таким чином, доступ до незалежної інформації отримують 50 мільйонів осіб. У підсумку, вони можуть передбачити перспективу майбутнього як для себе, так і для суспільства, в якому живуть.

Засоби масової інформації та проекти фонду Hirondelle у 2016 році підтримуються, зокрема, урядами Швейцарії, Швеції, Об'єднаного Королівства та Європейським Союзом, партнерами та приватними спонсорами, а також особистими пожертвами. Фонд Hirondelle не є спонсорською організацією, і для кожної зі своїх діяльностей розвиває стратегії для отримання фінансування чи/або управління доходами.

Із часу створення 1995 року фонд Hirondelle отримав багато міжнародних нагород та відзнак. Зокрема, премію Анрі Дюнана в 2003 році за «надзвичайні досягнення у сфері інформування в кризових зонах». Премію Кондорсе-Арон у 2006 році за «запуск незалежних каналів радіо, зокрема в Демократичній Республіці Конго, Центральноафриканській республіці, Ліберії, Судані та в районі Великих Африканських Озер», премію Free Media Pioneer Award 2010 року, яку International Press Institute вручив станції Radio Okapi як «блискучому прикладу не лише для медіа країн, що переживають момент конфлікту чи постконфліктну ситуацію, але й для радіостанцій усього світу». Також у 2014 році ми отримали приз Press emblem campaign (РЕС) за захист представлених однойменною організацією журналістів. Це була вдячність фонду Hirondelle за підтримку в здійсненні журналістської професії та його зусилля у стриманні пропагандистських розмов та ненависті, які підбурюють до конфлікту.

Контакт

Ніколя Буасьє,
відповідальний за програми Fondation Hirondelle
nicolas.boissez@hirondelle.org
© Fondation Hirondelle, 2016. Всі права захищено.
info@hirondelle.org
www.hirondelle.org
Made on
Tilda